Kodėl vertėtų rinktis būsto įsigijimą, bet ne jo nuomą?

Kylančios būstų kainos, regis, sustiprina dilemą, ką vis dėlto geriau pasirinkti —būsto nuomą ar nuosavo būsto įsigijimą? Nežinant ir nesekant nekilnojamojo turto rinkos tendencijų, galiausiai — jomis nesidomint, priimti kai kuriuos sprendimus gali būti tikrai sunku. Tačiau kai kuriais atvejais, nagrinėdami rinką, stebėdami kainų šuolius ir mažėjimus, žmonės yra linkę pasirinkti laukimo strategiją, kuomet tikisi, jog situacija pasikeis jų naudai, ir tokiu periodu pasiryžta būstą nuomotis. Ir visgi, toks sprendimas pasiteisina ne visada. Taigi, kodėl vis dėlto vertėtų investuoti į būsto įsigijimą, bet ne į nuomą?

Pirmoji priežastis ta, jog per pastaruosius kelerius metus matomas kone dvigubas kainų augimas: prieš kelerius metus už 200 eurų sumą buvo galima išsinuomoti vieno kambario butą, tačiau matant, kokia situacija yra šiuo metu, pastebima, jog už tokią pinigų sumą dabar tegalima išsinuomoti tik vieną kambarį kelių kambarių bute. Taigi, galima teigti, jog, priklausomai nuo pasirinkto būsto ir pradinio įnašo sumos, mėnesinė paskolos įmoka gali būti kur kas mažesnė nei būsto nuomos kaina.

Antroji priežastis, lemianti neryžtingumą būsto įsigijimo klausimu, yra tam tikras savotiškas nenoras prisirišti prie vienos gyvenamosios vietos. Tačiau, geriau pasvarsčius, jeigu apsispręsite pirki būstą didmiestyje, galite būti tikri, jog jums pavyks jį išnuomoti, jeigu to norėsite, todėl tokia investicija būtų atsiperkamoji.

Trečioji priežastis, kurią reikėtų įvardyti, yra tokia, jog nuomojamas būstas, net ir po ilgų jame praleistų metų, iš tiesų nebus jūsų namai. Galbūt iš dalies tai galima pavadinti ir psichologiniu, emociniu momentu, tačiau kiekvienas mūsų tikrai nori turėti tik savo vietą, kurią gali vadinti namais. Iš tiesų. Ne paslaptis, jog nuomojant būstą dažnai susiduriama su daugybe problemų, savininkai neretai neleidžia atlikti net pačių smulkiausių pakeitimų, kurių jūs galbūt norėtumėte. O jeigu neturite sprendžiamosios galios vietoje, kurioje gyvenate, pripažinkime, nesijausite gerai.

Galiausiai, niekada negalite žinoti, kada savininkas sugalvos būstą parduoti, ir tuomet jums teks ieškoti naujos gyvenamosios vietos, o šis procesas gali būti ilgas ir sudėtingas.

Galutinis sprendimas, žinoma, priklauso nuo daugybės aplinkybių ir faktorių, tačiau teisingam sprendimo priėmimui reikėtų stengtis surinkti kuo daugiau informacijos tiek apie esamą padėtį, tiek ir apie rinką konkrečiame mieste bendrąja prasme.